Címkearchívumok: pozitív gondolkodás

Külföldre költöztél? Mi a valódi oka?

Miért könnyebb külföldön pozitívnak lenni?

Nagyon sok ember hagyja el az országot és dolgozik külföldön. Szinte mindegyik azt mondja, hogy azért teszi ezt, mert kint jobban meg tud élni.

A másik indok az szokott lenni, hogy

kint pozitívabbak az emberek, kevésbé panaszkodnak. Itt mindenki olyan szomorú.

Nemrégiben megkérdeztem egy ügyfelemtől, hogy miért él külföldön 8 éve. Ő is ezek közül választott. Azt mondta, hogy próbál pozitív lenni, és ezt külföldön könnyebb megtenni.

A költözés mögött sokszor nem csak a pénz áll

Elmeséltem neki, hogy tapasztalatom szerint azok az emberek , akik a megélhetés miatt mennek külföldre, azok többnyire később vissza is költöznek.

DE!
Szerintem a költözés valódi oka legtöbbször az, amit maguknak sem vallanak be:
hogy valamilyen problémától távol szeretnék tartani magukat.

Ez legtöbbször a családhoz, a családdal átélt traumához, vagy a családjukban meg nem oldott problémához kapcsolódik.

Így volt ezzel Timi is.
Ő bizonygatta, hogy semmiképpen sem azért ment külföldre, mert családi okai lennének.

Amit a rajz megmutatott

A régiek már tudják, hogy a konzultációimat mindig rajzelemzéssel kezdem.

Nagyon érdekes volt, amikor ez a produktív gondolkodású lány olyan rajzot rajzolt, mint egy szalagmunkás, akinek megmondta a főnök, hogy mit kell rajzolni: megcsinálta és nem gondolkozott. Mivel neki egy rendkívül túlműködő agya van, nem szabadna ilyen le egyszerűsített rajzot rajzolnia. Ebből tudtam, hogy a témáját illetően bajban van.

A második  – újrarajzolt – rajzába pedig pontosan berajzolta a problémája okát.

Az életútja közepén volt egy törés, és éppen oda helyezte azt a szimbólumot, ami a határok kijelöléséről és az agresszióról szól.

A férfiszerepet jelölő fának pedig kilógott az egyik lába. Mintha ki szeretett volna szökni a kapun kívülre.
Ránéztem, és egyből az az asszociáció jutott eszembe, hogy a férfi kidugta a lábát a családi kötelékből.

A családi törés

Később, az oldás során megtudtam, milyen traumát okozott számára a család.
Anya és apa már régóta veszekedtek, és megtörtént az, ami nagyon gyakran megtörténik: édesapa talált magának egy barátnőt.

Az anyuka sírt, és nem tudta, hogyan fog boldogulni.
A mellette lévő lány pedig úgy érezte, hogy

  • neki kell helytállni,
  • neki kell felnőtté válni.
  • Ő volt egy személyben az anyja pszichológusa,
  • a szülője,
  • és ő volt a családban a felnőtt.

Ezzel a felelősségvállalással öntudatlanul nagyon megterhelte a sorsát és világgá ment.

Így már értettem, hogy miért jobb Párizsban élni:
„mert ott pozitívabbak az emberek, és nem panaszkodnak.”
(Amikor ilyen mondatokat hallok, mindig arra gondolok, vajon ki volt az ő életében panaszkodó és negatív.)

Tulajdonképpen ő csak távol akart kerülni a problémájától. Pozitív környezetbe akart kerülni.

De erről nem az ország tehet.

Ez az ő családi és sorshelyzete volt.

Itt tudsz feliratkozni.

Amikor a gyerek áll be felnőttnek

Patakokban folyt a könnye akkor, amikor arra kopogtattunk, hogy neki kellett felnőttnek lennie, és ő terhelte meg a saját sorsát azzal, hogy beállt az anyukája mellé felnőttnek.

Így tulajdonképpen,

ha ő az anyukája anyja, akkor ő a saját öreganyja is.

Szokásom ilyen keményen fogalmazni, hogy üssön a mondat.

Családállítással visszahelyeztük őt a gyerek szerepébe, és az ősök megáldották a sorsát, hogy ő már csinálhatja másképp. Lehet boldogabb, és ezentúl állhat a gyermek helyén, a szülők pedig a felnőttek helyén.

A törés, amit először nem akart látni

Az elején, amikor a rajzról beszéltünk, és megemlítettem azt a törést az életúton, akkor megállapodtunk abban, hogy ez a rajz szerint nagyjából arra az időszakra esett, amikor a szülei váltak.

De szerinte ez nem így volt.

A konzultáció végén már egyetértettünk abban, hogy igenis ott tört meg az ő élete, és azért ment külföldre, hogy távol kerüljön a családjától.

Az Életforgatókönyv szerint sem véletlen az időszak

Timi az Életforgatókönyv szempontjából egy olyan életszakaszban jár, amikor családot kell alapítani, és a lélek arra törekszik, hogy majd jobban csinálja, mint a szülei.

A párkapcsolatát illetően úgy tűnik, ez sikerült is.
De a család szempontjából még nem.

2013 óta ugyanis egy 24/6-os szakasza van, ami arról szól, hogy 24 éven keresztül az idilli család eszményképét próbálja megvalósítani. A lélek a második életforgatókönyvi szakaszban próbálja jobban csinálni, mint a szülei, de ez többnyire nem szokott sikerülni.

Az „idilli családhoz” nem elég pusztán jó párkapcsolatban élni. A családdal való viszony rendezése is elkerülhetetlen.

Külföldön tényleg pozitívabbak az emberek?

Végezetül mégiscsak elmondható: külföldön nem feltétlenül az emberek pozitívabbak – bár az is lehet.

Sokszor inkább mi kerülünk messzebbre a problémáinktól, és így sikerül pozitívnak maradnunk.

Távol a problémától az embereket is mosolygósabbnak látjuk.

Milyen emberekkel akarsz ma találkozni? Programozd át a kapcsolataidat ÉFT-vel!

Hogyan programozhatod át a valóságodat?
Szeretnél kedvesebb emberekkel találkozni?

VIDEÓ + SZÖVEGES VERZIÓ

A pozitív gondolkodást 100x hatékonyabbá teszi, ha be is kopogtatod a szándékodat. Videóban és leírva is mutatom, hogyan csináld.

Minden évben megosztom a az ÉFT csoportom által összeállított pozitív programozó gyakorlatot.

Miután sok traumát, negatív érzést kikopogtatott a csoport, eljön az ideje a kellemesebb dolgoknak is.

Ebben a csoportban a jó emberi kapcsolatok érdekelték a hallgatókat. Ők arra vágytak, hogy napközben olyan emberekhez kapcsolódjanak, akikkel együtt tudnak működni, akiknek jó a kisugárzásuk.

A pozitív programozó kopogtatás becsapós lehet,

mert egy kicsit olyan mint a pozitív gondolkodás.

  • Egy ideig, amíg tudatos vagy, addig működik,
  • de mihelyst elterelődik a figyelmed, bekapcsol a tudatalatti és beindulnak a szokásos programok.

Tehát mielőtt pozitív dolgokat kopogtatnál, előtte érdemes átnézned a megosztott mondatokat és megfigyelni, melyik mondattal kapcsolatban van ellenállásod. Ha valamelyikről azt gondolod, hogy „ez biztos nincs így”, „ez lehetetlen”, „ez hülyeség”, akkor érdemes előtte egy tisztító kopogtatást csinálni azokra az élményeidre, ahol nem ezt tapasztaltad.

Minden reggel töltsd be a tudatodba!

Ennek a gyakorlatnak az a célja, hogy reggelente megkapd ezt az impulzust, programozd be az ÉFT kopogtatás által.  (ÉFT = Érzelmi Felszabadító Technika)

Az ÉFT több százszor hatékonyabb a pozitív gondolkodásnál.
Pusztán azáltal, hogy ütögeted ezeket a pontokat, szólsz a tudatod többféle aspektusának, hogy ezt és ezt óhajtod megtapasztalni. De szólsz annak az információs mezőnek is, amelyben létezel aznap, hogy ennek a megtapasztalására vágysz.

Most pedig kezdődjön a gyakorlat!

Videóban is elmondom, hátha úgy jobban megy. Kattints ide!

A videóban kitérek arra, hogy ha valamelyik mondattal kapcsolatban ellenállásod van, akkor azt a témát érdemes az ÉFT-vel oldanod magadban, vagyis ahogy az ÉFT fogalmaz, előbb ki kell kopogtatni a mondathoz fűződő korlátaidat és ellenérzéseidet.

Az ÉFT módszerét te is megtanulhatod tőlem. Minden évben tartok tanfolyamokat, amelyeken online is résztvehetsz. Ha nem érsz rá, akkor pedig visszanézősen dolgozhatod fel a témát.

Az ÉFT nem nehéz, de hatékonyabb, ha a puszta technikán kívül a hozzátartozó gondolkodásmódot is elsajátítod.

TIMECODE:

0-2’40″: Bevezető
2′ 40″-től: MAGA A KOPOGTATÓS GYAKORLAT

Maga a kopogtatós mondatsor pedig így néz ki:

KARATE KÉZÉL:
Ma olyan emberekkel találkozom, akik pozitív kisugárzásúak, empatikusak, együttműködőek.

SZEMÖLDÖK BELSŐ:
Egymásra találunk a nyitott, elfogadó és szeretetteljes emberekkel.

SZEM MELLETT:
Most egymásra hangolódunk, és fél szavakból is megértjük egymást.

SZEM ALATT:
Be tudom fogadni a gyakorlatias segítséget.

ORR ALATT:
Elengedem a családi mintáimat és merek önmagam lenni.

SZÁJ ALATT:
Tudok nemet mondani, és megtapasztalom az igeneket az életemben.

KULCSCSONT ALATT:
Hajlandó vagyok delegálni a feladatokat, és képes vagyok kijelölni a saját határaimat.

KÖZÉPEN:
Annyit adok, ami megéri nekem és egyensúlyban van az adás-kapás.

KAR ALATT:
Az élet humoros és szórakoztató.

HÜVELYKUJJ:
Mindenki értem van és segít nekem.

MUTATÓ UJJ:
Eleven, élettel teli szemekbe tekintek.

KÖZÉPSŐ UJJ:
Hálával és tisztelettel kapcsolódunk egymáshoz.

GYŰRŰS UJJ:
Vajon hol vannak ezek az emberek?

KISUJJ:
Ma találkozunk.

CSUKLÓ:
Mi kell ahhoz, hogy ez megtörténjen?

KARATE KÉZÉL:
Mi kell ahhoz, hogy ezt észrevegyem és be is tudjam engedni az életembe?

FEJTETŐ:
Hogyan lehet ez még ennél is jobb, amit eddig még el sem tudtam képzelni?

SZEMÖLDÖK BELSŐ:
Mindent, ami ezt akadályozza semmissé és nem teremtetté teszem.

 

Az oldalamon gyakran osztok meg hasonló kopogtató forgatókönyveket.

Ha szeretnél más hasonló gyakorlatokat magadon végigcsinálni, íme egy csokorral.

Ha szeretnéd megkapni ezeket az új gyakorlatokat, akkor iratkozz fel itt!

Kinek működik a pozitív gondolkodás?

 

Napi Ildi: „HAGYJUK MÁR A POZITÍV GONDOLKODÁST!”

Vagyis eleinte hagyjuk, aztán belevághatunk.
De mi előzze meg a pozitív gondolkodás?
Erről szól ez a cikk.

neked működik a pozitív gondolkodás

=================

Programajánló:
KRONOBIOLÓGIA TANFOLYAM
2016. nov. 18.-tól péntek esténként
Távoktatásban is nagyszerű!
==================

Az ÉFT tanfolyamokon rendszeresen akad olyan résztvevő, akinek elege van a problémák ismétléséből. Nem szeretne ezzel foglalkozni. Ő valami vidámra, előremutató gyakorlatra vágyik.

Ez éppen olyan, mint ha egy háziasszony nem szeretné kitakarítani a lakást, hanem csak szép rózsaszín kendővel letakarná a mosatlant és befújná illatosítóval a konyhát.

Előbb-utóbb a kosz és bűz elő fog türemkedni.

Ezért bánjunk ugyanúgy a tudatunkkal és a lelkünkkel is, mint a lakásunkkal!
Lomtalanítsunk, fessünk ki, takarítsunk – majd végül vehetünk szép dísztárgyakat és virágot meg képeket a falra. Sőt, puffanthatunk egy kis illatosítót is. 🙂

Azonban az emberek meg szeretnék úszni az első lépéseket. Nem akarnak szembesülni a gondolataikkal, a fájdalmas emlékeikkel, … Csak azzal szeretnének foglalkozni, hogy vigyük be az új, pozitív valóságot és haladjunk, haladjunk.
„Sikeres vagyok.”
„Napról napra egyre karcsúbb / gazdagabb / egészségesebb vagyok.”

Valahogy nem akar feltűnni, hogy hiába mondogatja ezt valaki, mégsem működik.
Hiába képzeli el sokszor nap közben vagy alfa tudatszinten az új autóját, mégis trolival jár dolgozni.
Hányan hallgatnak álmukban, vagy lefekvés előtt pozitív megerősítő CD-ket – akár éveken keresztül – és az életük nem változik semmit.

Igen, mert egyszerűen nem értik a lényeget.
Amíg tele van a rendszered emlékekkel, hiedelmekkel, gondolatokkal és érzésekkel, addig teljesen felesleges időt tölteni a pozitív programozással, úgyse fogja befogadni a lényed az új valóságot.

Sajnos ez a rögvalóság.

Akkor mi a teendő?

1. LOMTALANÍTS és TAKARÍTS!
Pl. ÉFT-vel: Ami abból áll, hogy az életünk folyamán elszenvedett valamennyi fájdalmas, vagy kellemetlen eseményről készítünk egy listát, majd szisztematikusan addig kopogtatunk rajtuk, amíg valamennyi esemény érzelmi hatása megszűnik.

Ha szorgalmasan és kitartóan követjük ezt az eljárást, “érzelmi erdőnkből” hamarosan minden negatív “fát” ki tudunk irtani, ezzel megsemmisítve rengeteg érzelmi és fizikai betegség gyökerét. Ez a belső béke elérése felé vezet.

Sőt, ez a gyógyulás felé vezet.

Az érzelmi és fizikai problémáink nagy részét a megoldatlan események emléke, lenyomata okozza.

Mielőtt a pozitív megerősítéseket beprogramoznád magadba, töröld ki a meglévő negatív programjaidat. A pozitív mondatok ismételgetése nem fogja törölni a benned futó régi, negatív tartalmakat.

……………

A FIATAL SRÁC

Csak képzeld el azt a srácot, aki ott áll a tükör előtt és elmondja 100X, hogy

okos, tehetséges és sikeres vagyok.”

Miközben az apja mindig azzal gúnyolta, hogy ő egy tökfilkó és úgyse fogja semmire sem vinni.
Aztán az anyja is elmondta neki, hogy a mi családunkban senkinek se volt tehetsége a tanuláshoz.
Aztán énekórán mindenki rajta röhögött, amikor mutálni kezdett a hangja.

……….

A KÖVÉR HÖLGY

Vagy képzeld el, azt a hölgyet, aki egy önismereti könyveben elolvasta, mit is kéne tennie ahhoz, hogy lefogyjon. Odaáll a tükör elé és azt mondja el 100x, hogy

„Csinos vagyok. A testem karcsú és egészséges.”

Miközben ezt mondogatja a tükörnek, arra gondol, hogy ronda, kövér, és ápolatlan vagyok és még utálom is magamat.
Szerinted mennyire hitte el a rendszere a szavait? Semennyire.
Hiszen először is nem szereti magát, nem szereti a testét és talán nem szereti az életét sem.
Aztán egész gyerekkorában azt hallotta, hogy a mi családunkban mindenki elhízik szülés után, ezen nem lehet változtatni.
Sőt, lehet, hogy molesztálták fiatalon és erre megoldásként azt találta ki a rendszere, hogy a túlsúlya megvédi őt a férfiak vágyaitól.

Vagy stresszes az élete és útban hazafelé csak úgy tud megnyugodni az idegrendszere, ha csokis kekszet eszik, mert az evés hatására csökken az idegrendszeri feszültsége.

Ilyenből úgy 100-at most hirtelen fel tudnék sorolni.

Hát hogyan írná felül ezt a sok programot néhány elismételt mondat a tükör előtt.

………………..

JÓZSIT KINEVEZIK

És hogy lehet, hogy Józsinak sikerült?” – teszik föl sokan a kérdést.
Nagyon egyszerű. Azért mert Józsinak nem voltak azzal a pozitív gondolattal ellentétes tudattartalmai.
Arra gyúrt a megerősítéseivel, hogy megkapja a kinevezést és meg is kapta. Mivel ez nem ellenkezett a hitrendszerével, az előző életével, a tapasztalataival, a családtörténetével.
Gyerekkorában anyukája azt mondta, hogy tanulj, dolgozz és meglesz az eredménye.
A családi lelkiismeretben nincs a sikerrel ellentétes program.
Sokszor tapasztalta már az iskolában is, hogy amikor ügyes és szorgalmas, olyankor elismerést kap.
Az egész rendszere arra van kondícionálva, hogy ő okés és ezért ezt le is okézza a világ.

………………….

LACINAK NEM SIKERÜLT

Józsival ellentétben Laci hiába mantrázza, hogy
„Jól dolgozom és a főnököm ezt el is ismeri. Én vagyok az új osztályvezető.”
Mivel neki azt mondta az apukája, hogy a főnökök csak lenézik a mi fajtánkat.
Ne akarj feljebb jutni, húzd meg magad a középmezőnyben, mert az akkor nem lesz semmi baj.
Tudat alatt még azt is érzi Laci, hogy akkor tartozik a családjához, ha ő sem viszi többre, mint ők.
Sőt, még arra is emlékszik az iskolás éveiből, hogy amikor ő lett az őrsvezető, mennyire kinevették.

Ezért józsi, amikor mond pár megerősítést a kinevezéséről, az hamarosan be is fog következni, míg Laci élete végéig mantrázhatja, ez nem fog bekövetkezni. A tudat alatt futó ellentétes programok felül fogják írni a tudatos céljait.

AKKOR MIT KÉNE TENNI?

Tehát ha szeretnél sikeres lenni a pozitív önprogramozásban, előbb számolj le a céljaiddal ellentétes tudatalatti programjaiddal, a negatív emlékeiddel, érzéseiddel, gondolataiddal.
Aztán pedig programozz magadnak egészséget, sikert, pénzt, karcsúságot, segítőkész embereket, üres parkolóhelyet, …, bármit.

Használd az ÉFT-t, a jobb agyféltekés módszereket, az Ingás Sorstisztítást, a Bach virágesszenciákat, az Access-t, a Mátrixot, …

Az ÉFT a leggyorsabb programozó módszer. Az akupresszúrás pontok kopogtatása nem valami hülye szertartás. Ugyanis a pontokon keresztül a tudatalattival és az egész energia rendszerrel kommunikálhatunk. Kivehető onnan információ és betehető helyette hasznosabb.

(Az ÉFT tudományos hátteréről már sokat olvashatsz szakkönyvekben. Az eredmények elképesztőek.)

Előbb-utóbb minden ÉFT tanfolyamon eljutunk oda, hogy a pozitív megerősítésekkel is foglalkozunk. Ezt a részt szeretik a legjobban a hallgatók, mert végre nem a problémás érzéseket ismételgetjük.

Sokan nem értik, hogy az ÉFT (Érzelmi Felszabadító Technika) miért a negatív dolgokkal foglalkozik. Pedig épp ez a zseniális ebben a módszerben. Ahhoz, hogy a pozitív megerősítéseket be tudd magadba fogadni, előtte helyet kell csinálni neki.
Ha új kanapét veszel, előtte a régit ki kell tenni a szobából.

=================

Programajánló:
KRONOBIOLÓGIA TANFOLYAM
2016. nov. 18.-tól péntek esténként
Távoktatásban is nagyszerű!
==================

Köszönöm, hogy velem tartottál!