Címkearchívumok: belső feszültség

Mikor hasznos a panaszkodás? Amikor oldás lesz belőle

Készítettem egy videót a panaszkodásról. Itt a szövege, de megnézheted videón is.

 

Mikor hasznos a panaszkodás?

Létezik olyan, amikor hasznos a panaszkodás, de mikor? És mikor haszontalan? Beszéljünk erről. Rengeteg embernek van olyan működése, hogy csak mondja, mondja, mondja, és ha találkozol vele az utcán, akkor lehet, hogy már tudod kívülről, hogy miről fog panaszkodni. Vagy tudod kívülről, hogy kábé hogyan fog működni a beszélgetésetek.

 

A panaszáradat, ami nem visz előre

Találkoztuk, ő meg csak mondja, mondja, mondja, mondja. Lehet, hogy nem azt, amit legutóbb, de egy panaszáradat az élete. Az a baj a panaszkodással, hogy igazából benne tartja az embert abban, amiben van. Ebben nincs változás, ő csak elismétli és elmondja, hogy a világ hogyan működésképten, hogy szar, de attól nem lesz jobb.

 

——————

 

Ha inkább videón néznéd meg, akkor itt láthatod:

Youtube VIDEÓ
Facebook VIDEÓ
TikTok VIDEÓ

 

——————

 

ÉFT tanfolyam július 8-tól

——————-

 

Ahol a figyelem, ott az energia

Ahogy én gondolkozom a világról, a ahogy én gondolkozom a világról, az azt mondja, hogy ahol a figyelem, ott az energia. És újra és újra teret és energiát ad annak, hogy valami nem működik. Ezen gondolkodik, hogy valaki hogy volt vele szemét, hogy változtak meg a szabályok, mi igazságtalan. És ennek a ad figyelemenergiát ennek a működésének.

Sőt, még nagyobb energia az, amikor még ki is mondja a szájával, hogy mi történt vele aznap, és milyen igazságtalanságok történtek. Viszont van olyan, amikor ez a panaszkodás nagyon hasznos. Én rengeteget dolgozom az ügyfeleimmel, és oldjuk az élethelyzetüket. Mindegy, hogy ez egy sorstani, energetikai vagy fizikai probléma, anyagi helyzet.

 

Mit hallok ki az ügyfelek panaszaiból?

Amikor, amikor elkezdi nekem elmesélni a-az ügyfelem, hogy- Én azt szeretem a legjobban, amikor elkezd az illető panaszkodni. Nem kell hosszan panaszkodnia, de amikor elmondja, hogy miért jött, és én mindig arra szoktam kérni őt, hogy ne ilyen kifinomultan és szofisztikáltan mondja el a problémáját, hanem úgy, úgy igazán.

 

Ne szépen mondd, hanem igazán

És használja azokat a szavakat, kifejezéseket, amiket egyébként is szokott. És ha úgy belelendülnek, akkor nekem nagyon jó fülem van arra, hogy kihallok bizonyos szóhasználatokat abból, hogy ő hogyan gondolkodik a világról, mik a típusmondatai, esetleg milyen olyan korlátozó hitrendszere van, amit ő észre se vesz, de gyakran használja.

Vagy esetleg milyen életvédő mechanizmusokat fog így elkotyogni nekem, és tulajdonképpen már a fél megoldás ott is van a kezemben. Tudom, hogy miről fogunk beszélni. Illetve van, amikor mondjuk én titokban már ahogy mondja, hogy milyen problémával jött és kinek, mi, hogyan kellene megváltozni, mit követett el ellene, milyen igazságtalan élethelyzetbe került, vagy hogyan érzi rosszul magát.

Én már titokban töltöm ki azt a kérdőívet, amivel én dolgozom, hogy kinek hogyan kéne megváltoznia, hogy érzi önmagát, mire lenne szüksége ahhoz, hogy jobban legyen, milyen tanácsot adna az illetőnek. Mert hogyha megkérdezem, hogy milyen tanácsot adna az illetőnek, egyáltalán nem tud neki azt mondani,

„Én nem szoktam senkinek tanácsot adni.”

De ha csak hagyom, hogy ő beszéljen, akkor igenis ott lesznek azok a tanácsok, amit az illetőnek mondana. Aztán pedig megkérdezem, hogy szerinted milyen tulajdonságú ez az ember. Néha meg se kérdezem, mert ő elmondja és megfigyelem, hogy mi az, amit ő mindenáron el akar kerülni, és így miközben panaszkodik, én tulajdonképpen egy ilyen anamnézist vesz…

És így, miközben panaszkodik, én tulajdonképpen egy anamnézist veszek föl, és már látom is akár a megoldást is, a kivezető utat. De! Van még egy helyzet, amikor nagyon jó, ha valaki panaszkodik, és ez akkor van, amikor azt akarja, hogy az ő élete változzon. Akkor, ha te ilyen- Amikor tényleg eleged van a világból, vagy nagyon megbántottak, elhagytak, megsértettek, veszteség ért, akkor nagyon jó, ha panaszkodsz abban az esetben, ha használsz hozzá egy trükköt, mert az már maga a te önkezelő terápiád lesz.

A panaszkodás mint EFT alapanyag

Ez pedig az ÉFT, az a módszer, amit érdemes használnod, a kopogtatás. Mert a kopogtatás úgy működik, hogy már sok videóban beszéltem és itt majd meglátod a videó alatt belinkelve azokat, ahol az EFT-ről beszélek, az Érzelmi Felszabadító Technikáról, vagyis a kopogtatásról. A kopogtatás során ugyanis feloldjuk ezeket a bennünk lévő érzelmi pluszokat, ezt a felhergeltséget vagy ezt a depressziót, vagy ezt a szomorúságot, vagy azt a tehetetlenséget, éppen ami zajlik benned, csak az panaszkodnod kell.

Újra és újra mondanod kell, mert ahogy kopogtatsz, közben a meridiánok mentén megkeressük, hogy vajon a testben, [00:05:00] az elmében, a tudatodban, a tudatalattidban hova tetted. És ez egy nagyon jó eszköz, a kopogtatás, hogy e mentén a meridián mentén a például a vastagbél meridián vagy a tüdő meridián, vagy a szív meridián mentén tároltad el a problémádat?

Neked ezt nem kell tudni, csak mondod, mondod, mondod és közben panaszkodsz.

Annyiból nehezebb így panaszkodni, hogy az ÉFT-ben azért jó, hogyha sokszor elismételjük a dolgokat. Tehát mondjuk azt mondom, hogy XY igazságtalan volt, vagy XY nem adta meg azt, amit én kértem, vagy másképp kellett volna neki viselkedni, hogy én jobban érezzem magam. És te csak így mondod, mondod. Érdemes ezt sokszor elismételni, mert nem biztos, hogy amentén, a meridián mentén meg fogod találni, megtalálja az energia rendszered, hogy hova te árultad ezt a feszültséget, tehetetlenséget, igazságtalanságot, bármit, féltékenységet.

 

Diktafonos gyakorlat: mondd ki, ami bánt

Tehát ha panaszkodsz, akkor a legjobb, és ezt szoktam is tanítani az ÉFT tanfolyamon, hogy vedd föl diktafonra. De úgy istenigazából beszélgess valakivel, és úgy add ki a szívedet. Legyen benne egy olyan húsz hasznos mondat, amiben tulajdonképpen elmondod, hogy téged mi bánt. Ennek egyébként nagy része nem igaz és érzelmileg túlfűtött, de pont ezzel kell kezdeni.

És ha én megkérdezném téged, hogy mi bánt, akkor csak olyan szépen elkezdenéd mondani, hogy mi történt. De ha úgy igazából elmondod, úgy kiöntöd a barátnődnek a szívedet, akkor ott lesz neked a diktafonodon például. A telefonnal ezt meg tudod csinálni, ott lesz neked az a felvétel, és utána akár ki is jegyzetelheted.

Nagyokat fogsz utólag majd röhögni ezeken a mondatokon, de amikor ezeket kimondtad, akkor ezek nagyon igazak voltak számodra, és nem [00:07:00] is tudtál tőle szabadulni. Azok az emberek, akik évekig panaszkodnak, azok gyakran pont ugyanarról panaszkodnak. Tulajdonképpen csak elmondják az egyik évben és a másik évben is ugyanazt pepitában, de a lényege mindig ugyanaz, hogy mondjuk hogyan toltak ki velük, vagy ugyanarra az emberre panaszkodik, csak ugyanazt csinálja vele az illető, mondjuk a, a házastársa, mint legutóbb, csak nem a nappaliban, hanem a konyhában vagy az autóban, vagy a bevásárlás közben.

Tehát a panaszkodást, mint szokást érdemes fölhasználni, és önmagad oldására ott van neked ingyenesen. Én csináltam már sok videót az ÉFT-vel kapcsolatban, és most nem akarlak ebben a videóban megtanítani az ÉFT-zésre.

Van nekem fönt egy olyan videóm, aminek az a címe, hogy

 „Az vagy, ami történt veled”.

Abban a videóban részletesen elmondom, hogy hogy kell kopogtatni, hogy kell a múltbéli eseményeket az életedből semlegesíteni. Egy eljárás, ugye, hogy mindenhol elmondod ugyanazt az egy mondatot. A panaszkodós leveleddel is ugyanezt kell csinálni.

 

Hogyan kopogtasd ki a panaszaidat?

Fogod magad és az összes ismert meridián ponton végigmondod ugyanazt az egy mondatot, és amikor már nem érdekel, akkor azt mondod, hogy
„Jó, nézzük meg a listán a következő mondatomat, a panaszáradatomat”,
és azt az egy mondatot végigmondom.

És amikor már az is unalmas meg érdektelen, akkor már az sem lesz benned, és egyszer csak az történik, hogy túl vagy ezen az egész litánián. Mondjuk fél órát rászántál erre az önkezelésre, ami ingyenes és ott van neked, csak hát neked kell megcsinálni. És lehet, hogy egy évek óta húzódó dolgon leszel túl.

Egyszerűen már nem fog érdekelni. Nem is érted, hogy hogy szánhattál erre ennyi energiát.

De az is lehet, hogy ez csak tegnap történt veled, és azt mondod, hogy ezt nem akarom továbbvinni, mert hajlamos vagyok arra, hogy még hetekig ezen fogok rágódni. Akkor fogod magad, leírod a panaszodat, akár ez lehet egy dühös levél az illetőnek, amit persze nem kell elküldened, vagy egy vádaskodó irat, vagy egy, egy siránkozó levél.

Mindegy, írd le, legyenek ott a mondataid, vagy vedd fel diktafonnal és aztán mondatonként egyesével kopogtasd ki.

Vagy szenvedj tőle évekig, és bosszants más embereket azzal, hogy újra és újra ugyanazzal traktálod őket, hogy az az illető hogy bánt el veled.

 

Mi van, ha neked panaszkodnak?

De van ennek a történetnek egy másik aspektusa is. Lehetséges, hogy ez veled történik, hogy találkozol az ismerősöddel, és ő panaszkodik állandóan. Ha szeretetből meghallgatod újra és újra, akkor például azért érdemes az asztal alatt kopogtatgatni úgy, hogy ő ne lássa.

És mondjuk kihangosítom a telefont és hadd mondja, hadd mondja, mert magamat fogom oldani azáltal, hogy ő panaszkodik, és bennem zajlik például egy olyan, hogy

„Hagyja már abba!”
vagy „Úristen, meddig kell ezt nekem hallgatnom?”
vagy „Miért vagyok én arra kényszerítve, hogy én ilyeneket hallgassak?”

Tulajdonképpen miközben ezeket a stresszeket meg gondolatokat kikopogtatod magadból, programokat veszel ki magadból. Például olyan programokat, hogy ezt neked hallgatnod kell. És akkor mondjuk egy ilyen áldozat vagy. Vagy mondjuk ügyfélszolgálatos vagy, és hát ott azért borzasztó dolgokat meg tudnak engedni a maguknak az emberek, te pedig egyfajta panaszkezelő vagy.

Ha ügyfélszolgálatos vagy

De ha gondolj bele!
Milyen jó lenne, hogyha te munkaidőben tudnád magadat kezelni, és a sok betelefonáló ügyfél tulajdonképpen megsegítene téged.
Olyankor nem kopogtatnál, ha már olyan dolgokat mondanak, amin túl vagy.
De néha van egy-kettő, aki mondjuk arrogánsabb vagy vádaskodó vagy türelmetlen, és akkor amíg ő mondja, mondja, benned zajlik egy lelki folyamat, van egy intenzitás, és azokat szépen lassan ki tudod magadban oldogatni.

 

Titkos kopogtatás hétköznapi helyzetekben

De akár az is lehet, hogy csak hallgatsz valakit az asztal túloldalán ül, te pedig így észrevétlenül a kis kezeddel, minden meridián végződésen az ujjaidon nyugodtan kopogtathatsz. Van rengeteg pont, amit egyébként én például az ÉFT tanfolyamon tanítok, és pusztán azon, hogy azzal, hogy részt veszel egy ilyen közös foglalkozás sorozaton, igazából nem is tanulunk, hanem rengeteg elengedésben van részünk.

Ha ismered az ÉFT minden egyes aspektusát, akkor könnyen eszedbe jut egy ilyen helyzetben, ahol mondjuk, beszorultál egy unalmas csajos társaságban, ahol mindenki csak olyasmiről beszélget, ami téged nem érdekel. Pl. gyereknevelésről vagy divatró, politikáról, ami nem érdekel téged.

Szóval közben az asztal alatt kopogtatsz, gondolkozhatsz azon, hogy

  • Hogy kerültem én ide?
  • Miért mondogatják ezt?
  • Miért unom én annyira?
  • Miért nem merek felállni?
  • Miért nem szólok közbe?

Bármilyen mondat zajolhat benned, azt a mondatot kopogtasd ki magadból.

Szóval, te is panaszkodhatsz magadnak, hogy hát ilyen helyzetbe keveredtél. de kanyarodjunk vissza a panaszkodókhoz. Szóval amikor neked panaszkodnak, akkor használd föl arra, hogy vagy azt, amit ő mond, azt kopogtatod ki magadból, mert lehet, hogy téged is bánt az, ami vele történt, és mondjuk nem lebeszélnéd erről, hanem nagyon is egyetértesz vele.

Akkor ő csak mondja, mondja, mondja, mondja, te pedig kikopogtatod magadból. és mindegy, hogy ez hogyan történik, ellenállsz neki, vagy egyetértesz vele. A lényeg, hogy téged érint.

Márpedig, ha már belekerültél egy ilyen helyzetbe, akkor csinálhatsz magadnak egy ingyen oldást, egy ingyen terápiát. Használd ki! Az ÉFT egy zseniális, mindig kéznél lévő módszer, és nekem a szenvedélyem, hogy ezt megtanítsam az embereknek. Több száz vagy több ezer embert tanítottam már meg az ÉFT-re. Maguk ezek a tanfolyamok ilyen összekovácsoló közösségek. Nem is gondolják az emberek, hogy már alig várják, hogy a következő szerda vagy a következő alkalom megtörténjen, és utána pedig azt kérdezik, hogy „De akkor mit fogunk csinálni mondjuk szerda esténként?”,

amikor a tanfolyam volt. Annyira megszoktam, hogy mindig ilyen kirobbanó érzéssel teszem le a számítógépet. Részt lehet venni egy ilyen  tanfolyamon online is, meg személyesen is.

 

ÉFT tanfolyam:online bármikor megvásárolhatod

Tehát ha szeretnél egy önoldást magadnak, akkor tanuld meg az ÉFT-t, akár az internetről, akár az én videóimból, vagy töltsd le az ingyenes kézikönyvet, vagy tanuld meg a visszanézős videóimból.

Ha jelentkezel, akkor megígérem neked, hogy egy teljesen új ember leszel, mire a képzéssorozatnak a végére érsz.

 

Hajdú Ildikó vagyok és szenvedélyem az ÉFT,
vagyis az Érzelmi Felszabadító Technika.