Tanulj, bölcsülj, változz! És azt mindig.

 

Napi Ildi: Azon a tudatszinten közvetíted a tudást, amilyen tudatszinten vagy

A képesség nem elég. A kapott lehetőséget fejleszteni kell. Meg kell ismerni sok nézőpontot. Ez vezet el e bölcsességhez.——

Szolgálati közlemény:

Bár az idén már nyaraltam, de most egy olyan pihenő hét következik, ami csak rólam szól. Elvonulásra megyek a hegyekbe. Csendfogadalom, gyakorlás hajnaltól éjszakáig, ... Egy hétig nem leszek elérhető, csak írásban. 1-2 naponta előveszem majd a telefonomat és beírom a jelentkezéseket. 


Tapasztalatom szerint eleinte még erős késztetést érzek majd, hogy reagáljak a levelekre, kérdésekre, de 3-4 nap múlva ez egyszerűen kikopik, letevődik. Nyugodtan írjatok, de kérlek, nézzétek el, ha csak később, vagy egy hét múlva reagálok.

Köszönöm a megértést!

——-

Miért érdemes tanulni akkor is, ha különleges képességekkel rendelkezel?

Valamikor régen tanultam egy módszert egy férfitól. Csak ő ismerte. Történt ugyanis, hogy egyszer egy verekedés során annyira ellátták a baját, hogy kómába esett és később úgy ébredt, hogy az emberekről rengeteg információt tudott, nagyjából elmesélte az életüket. Ehhez mindössze egyetlen kérdést kellett feltennie. Aztán számtalan hozzá fordulón finomította ezt a tudását, végül egy kezdetleges rendszerbe foglalta.

Később megtanította nekem, de maga a tanítás elég kezdetlegesen zajlott. A módszer nagyon hasznosnak bizonyult, de a magyarázatokat dogmatikusan, előítéletekkel telien adta elő. A klienseivel is befejezett jövőképben beszélt és ugyanazt a 10 klisét ismételte.

Elgondolkoztam ezen és rájöttem, hogyan lehetséges mindez.
Tulajdonképpen bárkivel is megtörténhet hasonló, hogy valamilyen tanításban részesül. De csak azon a tudatszinten tudja befogadni, amin éppen van. És továbbadni is csak így tudja.

Bizonyára észrevetted, hogy ha elolvasol egy könyvet és később újra elolvasod, akkor egészen más ragad meg benned, egészen más rétegek tárulnak fel. Sőt, ha ketten elolvassák ugyanazt a könyvet, egészen más ragad meg bennük. Mintha két különböző könyvet olvastak volna.
Ugyanez történik akár egy film esetén is. Kijönnek a moziból. Az egyik hatalmas sorstani nehézségeket, megoldásokat tartalmazó mozit nézett, míg a másik azt mondja: “Milyen szórakoztató volt! Mennyit utazott a világban ez a férfi!”

Tovább megyek. Ez életünk minden pillanatában így van. Mindenki a saját tudatszintjén és a saját szemüvegén látja a másikat vagy az élet eseményeit.

Tehát mindig azon a szinten olvasunk, nézünk filmet, tanulunk, tanítunk, amin éppen vagyunk. Ez se nem jó, se nem rossz.

Lehetne még írni erről bőven, annyira izgalmas, de most csak egy apró szeletét emelem ki.

A képesség nem elég

Munkám olykor találkozom olyan emberekkel, akik igen fejlett “érzékelőkével” rendelkeznek. “Látnak”, “éreznek”, “hallanak”, …

  • Volt olyan is, aki lezárta/lezáratta ezt a képességét, mert ijesztő volt számára. Később azonban eljött az ideje és megjött a bátorsága, hogy óvatosan, de elkezdjen vele újra foglalkozni.
  • Van, aki használja és elmondja az ismerőseinek a kapott információt.
  • Van, aki csak egy-egy hétköznapi dologra használja, például parkol vele.
  • Van, aki otthon fejlesztgeti magát és az ismerősökön gyakorol. Elmondja, hogy távolból mit érzékel és visszajelzéseket kér.
  • Van, aki semmire nem használja az adottságát, mert nem találja értékesnek, nem találja lehetőségnek.
  • Van olyan, aki megveti a képességét, mert a szülei nagyon csúnyán leszidták annak idején, amikor beszélt a szellemekkel.
  • És olyannal is találkoztam, aki …

Ha van bármilyen képességed, adottságod, akkor elsődleges feladatod, hogy képezd magad, megismerj sok nézőpontot és bölcsebbé válj. Mert a tudást, információt, segítséget csak azon a szinten tudod továbbadni, ahol éppen tartasz. Lépj túl a fenti férfi példáján, aki egy nagyszerű lehetőséget kapott, és 20 éve ugyanazzal a egyszerű 10 frázis kombinációját és permutációját adja tovább.

A következő bölcsülési, fejlődési, új nézőpont gyűjtögető lehetőségeket kínálom: