TE MITŐL FÉLSZ? 2.

CSAK OLYASMITŐL TUDSZ FÉLNI, AMIVEL KAPCSOLATBAN VAN TAPASZTALATOD
Te mitől félsz? 2. rész

Legutóbb a bátor résztvevőkkel feltártunk egy-egy félelmet. Néhányan vissza is jeleztek, hogy abszolút értik.

Néhány példa, hogy miket választottatok:
– hivataloktól,
– főnöktől,
– matematikától,
– pénz hiányától,
– utcán az emberektől,
– kielégüléstől,
– nyelvtudás hiányától,
– számítás technikától,
– karmától
– osztályteremtől
– felnőttektől
– fulladástól
– zajtól
– támadástól, erőszaktól,
– attól, hogy másokat bántanak,
– attól, hogy gondoskodni kell valakiről,
– más vallásúaktól
– …

Pfúú, nagyon ütős! – mondták páran. Ők egyből értették.

Volt, akinek be kellett segíteni az asszociációban.

És olyan is akadt, aki nem értette, de ismeri az SVT-t és javasoltam neki, hogy tárja fel a félelem mögött meghúzódó történetet.

Mindenki csak olyan választ kapott, amivel meg tud birkózni. Tehát, ha nem érted, akkor tudd, hogy képes vagy rájönni a megfejtésre.

Amikor a  félelem a tapasztalatból ered

Egy fontos információ a félelemmel kapcsolatban: CSAK OLYASMITŐL TUDSZ FÉLNI, AMIVEL KAPCSOLATBAN VAN TAPASZTALATOD.

Ha egyszer megcsaltak, elképzelhető, hogy ezentúl mindig ettől fogsz rettegni. Sőt, miután ez lesz a témád, előbb-utóbb meg is fog teremtődni. És ekkor az elme felkiált: „Óhh, mennyire tudtam, hogy ez lesz! Látjátok, igazam lett!”

A félelmet megalapozó tapasztalat bármikor keletkezhetett. Akár előző életekben is. Ha pl. ott nem sikerült megoldani valamit, átjöhet a következő életre.

Melyik idősíkon keletkezett a félelem?

Ha ez még nem elég sokkoló számotodra, akkor menjünk tovább!
Olyan extrém dolgok is történhetnek, hogy a jövőben fog történni valami, a lélek ezt már tudja, és már most fél az illető. SVT (Spirituális Választerápia) közben ez már többször is kijött nekem.
Pl. egy lány nem akart jogosítványt szerezni, mert félt. Csináltunk vele egy képáramoltatást és pontosan elmesélte egy jövőbeli autóbaleset történetét. Kivel történik, hányan vannak, mi lesz a vége. Naná, hogy nem akar se vezetni, se autózni.

Egyszer olvastam egy hipnotizőr pszichológus könyvében egy olyan sztorit, ahol a páciense – aki jelenleg kutatómérnökként dolgozott – rettegett a munkahelyén és ez már teljesen leblokkolta őt. Hipnózisban – a terapeuta legnagyobb megdöbbenésére – nem visszafelé, hanem előre utaztak az időben. A férfi látta magát a következő életében, ahol majd egy atomerőmű jellegű üzemben fog dolgozni, ahol is az ő hibája miatt valami nagy robbanás fog bekövetkezni. Így érthetővé vált a férfi számára, miért is fél ő a jelen életében. Persze korrigálták a jövőben az eseményeket és a férfi nyugalomban élt tovább a jelen életben.

Hogyan keletkezhet még a félelem?

A félelmek úgy is keletkezhetnek, hogy nem mi élünk át egy konkrét esetet, de látjuk, halljuk.

A félelmet megalapozó tapasztalatot akár a legtutibb szülőtől is összeszedhetjük.
Mondjuk otthon van a kisfiú az anyukájával. Anyuka meglát egy egeret, elkezd sikítozni, sír, felugrik egy székre. A kisfiú ekkor megtanulja, hogy az egér veszélyes. Ha egyedül van otthon, elképzelhető, hogy érdekes kis játszótársnak látta volna az egeret.

De még ennél kevesebb is elég. Sétál anya délután a gyerekkel. Egyszer csak hirtelen egy kutya ugat fel az egyik kerítés mögött. Anya összerándul egy kicsit, mert megijed. A gyerek ezt azonnal érzi, leveszi és ettől kezdve tudja, a kutyától félni kell.

De visszatérve a mi 248-as félelemlistánkhoz. Minden kitesztelt félelmednek van alapja. Legfeljebb nem emlékszel.