Napi Ildi: SZINKRONICITÁS – kísérlet
Mit is jelent a szinkronicitás:
Két jelentéssel bíró, de okozatilag nem összefüggő esemény egyidejű előfordulása.
A szinkronicitás létezése nem kérdés és nem igényel bizonyítékot. Ezt már tudósok, szakértők eleget vizsgálták.
Én csak azt szeretném, ha ki is próbálnánk, hogyan működik.
Tehát a kiindulási alapunk az lesz, hogy a világ minden egyes részecskéje összeköttetésben áll minden egyes részecskével. Semmitől sem vagy elszigetelve.
Úgy is mondhatnánk, hogy minden összefügg mindennel.
Tudod, hányszor megtapasztaltad már a szinkronicitást!?
Rengetegszer.
Olyankor felkiáltottál: „Nahát, micsoda véletlen egybeesés!”
- Én azt a példát szoktam elmesélni a saját életemből, hogy amikor babát vártam és ez kötötte le a figyelmemet, akkor mindenhol csak terhes nőket láttam az utcán. Úgy tűnt, a város egyik fele várandós, a másik fele férfi.
Amikor babakocsit tologattam, akkor úgy tűnt, hogy a városban egy nő sincs a munkahelyén, hanem mindenki más is babakocsit tologat.
- Másrészről, bizonyára észrevetted már azt is, hogy senkitől sem vagy elszigetelve. Csak azt hiszed, hogy ha valakire gondolsz, az nem hallja meg. Mivel mindannyian kapcsolódunk egymáshoz, akár ki is kiabálhatnánk a gondolatainkat. Tisztában sem vagyunk vele, de egy finom szinten vesszük egymás gondolatait.
Kisebb nagyobb mértékben mindenkihez és mindenhez kapcsolódsz ezen a bolygón.
A feladat könnyű lesz. Akár elkészíteni egy 3in1 kávét. Sőt, még annál is könnyebb, mert akár fel sem kell állni, vagy kimenni a konyhába.
Válassz egy veszélytelen gondolatot, amivel kísérletezni szeretnél! Itt tényleg legyél körültekintő, mert meg fogod tapasztalni.
Ahogy Pam Grout mesélte egy ismerőséről. A hölgy azt a kijelentést ismételgette, hogy „Egymás után hívnak a férfiak telefonon.”
És nagyon meglepődött, amikor a volt szerelmei sorban felhívták. Sőt, az éjszaka közepén is csörgött a telefon és ismeretlen férfiak telefonáltak neki tévesen.
Tehát vigyázz, mit kívánsz, mert teljesülhet!
Sokkal egyszerűbben is részt vehetsz a kísérletben. Kitalálhatsz egy szót vagy egy számot is. Meg fogsz lepődni, milyen gyakran és milyen érdekes módon bukkannak majd fel a számok vagy a szavak.
Például, ha az 100-ra gondolsz, akkor olyan feliratú pólót kapsz ajándékba, vagy a 100-as irodába kell bemenned, vagy a 100-as sorszámot kapod a bankban, …
TEHÁT A KÍSÉRLET:
1. Válassz egy eseményt, egy számot, egy szót, bármit, amit meg szeretnél tapasztalni.
2. Ismételd el, idézd fel gyakran az eseményt, számot, szót, …!
3. Érezd át minél több érzékszerveddel a megidézni kívánt dolgot.
4. Vedd észre, ha megjelenik és örülj a tapasztalatnak.
MÁSKÉPP:
De akár más módon is, akár röviden is kipróbálhatod a gyakorlatot.
Mondjuk, küldj üzenetet valakinek!
Ha szeretnél valakivel telefonon beszélni, akkor küldd el neki a gondolatot, hogy most lenne alkalmas, most valamikor hívjon fel.
Vagy üzenj a boltban vásároló házastársadnak, hogy hozzon egy plusz sört.
Még jobban fog működni a gyakorlat és nem is ártasz vele, ha egy kis pozitív gondolatot is mellékelsz a küldeményed mellé. Egy kis szeretet, áldás, nyeremény, öröm, … még nem ártott senkinek.
Ha működik a történet, használd többször ezt a módszert. Kipróbálhatod akár jelentősebb dolgokon is.
ÉLJEN A SZINKRONICITÁS, ÉLJEN A KAPCSOLÓDÁS!
(felhasznált irodalom: P. Grout – E2)